BİYOBASIMDA KULLANILAN İĞNE UÇLARI

3 boyutlu biyoyazıcılarda hidrojeli/biyomürekkebi basabilmek için luer lock enjektörler ve luer lock iğne uçları kullanılmaktadır. İğne uçları düz yahut konik şeklinde olabilir. Bu yazımızda luer lock iğne uçlarından, iğne uçlarının özelliklerinden bahsedeceğiz.

Luer lock iğne ucu, tıbbi alanlarda sıkça kullanılan bir iğne ucu tipidir. “Luer lock” adı, iğnenin bağlanacağı şırınga yahut infüzyon setinin ucundaki belirli bir bağlantı tipine işaret etmektedir. Bu bağlantı tipi, iğnenin sıkıca ve güvenli bir şekilde enjektöre takılmasını sağlar. Luer lock iğne ucu, üzerinde bir dizi küçük dişli çıkıntıya sahiptir. Bu çıkıntılar, iğnenin enjektör bağlantı noktasına yerleştirildikten sonra dönerek kilitlenmesini sağlar. Bu sayede iğnenin yanlışlıkla çıkması veya gevşemesi önlenir, böylece güvenli bir enjeksiyon veya infüzyon sağlanır. Luer lock iğne uçları, çeşitli boyutlarda ve tıbbi amaçlara uygun olarak üretilmektedir. Hem sağlık profesyonelleri hem de hastalar için kullanımı kolay ve güvenilirdir. Bu nedenle, tıbbi uygulamalarda yaygın olarak tercih edilirler.

Luer lock iğne uçları farklı renklerde ve iç-dış çap özelliklerinde üretilmektedir. Aynı renkler farklı satıcılarda farklı iğne ucunu temsil ediyor olabilir. Satın aldığımız ürünlerin hangi G kodunda olduğunu öğrenmeli ve dilimleyici ayarlarında belirtmeliyiz.

Luer lock düz uçlu iğne ve konik uçlu iğnelerin özelliklerini tablolarda sizinle paylaşıyoruz. Luer lock iğne uçları ve biyobasım kitleri için bize ulaşabilirsiniz. Farklı satıcılardan aldığınız iğne uçları tablodaki değerler ile örtüşmeyebilir.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top